radce.infoblog.cz

I v pražském bytě se můžete bránit nepříjemnému horku

Publikováno 26.07.2015 v 14:08 v kategorii RADY, přečteno: 59x

V létě nás často zasáhnou nepříjemné vlny veder. Slunce je fajn, ale extrémní teplo nemá nikdo rád. Lidé, rostliny ani domácí mazlíčci. Stéká vám pot po zádech a nemůžete se pořádně nadechnout? Tato situace se dá řešit. Zvolíte rolety, žaluzie nebo závěsy?

Žaluzie izolují i chrání nábytek
Nové bytyNové byty v Praze si zaslouží kvalitní zastínění. Vnitřní žaluzie jsou jednou z možností, jak se bránit přímému slunci. 

Chráníte tak svůj domov před extrémními teplotami, ale i před slunečním svitem. 

Silné sluneční paprsky totiž mohou vytáhnout barvu z vašeho koberce nebo sedačky.Ještě účinnější ochranou proti slunci jsou žaluzie vnější. 

Kromě ochrany proti vysokým teplotám a znehodnocení nábytku navíc ještě tlumí hluk z ulice. S těmito žaluziemi je ale nutné počítat už při stavbě domu.

Jde je instalovat i na hotovou stavbu, ale nevypadá to moc dobře kvůli nehezkému boxu nad okny. Což můžete posoudit třeba v Praze. Reality Praha vám nabídnou pohled na stavby s boxy nad okny i bez nich. 

Rolety v mnoha barvách

Stejný účinek jako žaluzie mají i rolety. Rozdíl je v podstatě jen ve vzhledu. Žaluzie se skládají z jednotlivých lišt, u kterých lze nastavit sklon. Roleta je jedno plátno, jehož velikost kopíruje velikost okna.

Nesmí chybět ani řetízkové ovládání, kterým je možné nastavit si roletu tak, aby do místnosti nešlo slunce. Vybrat lze i variantu s bočními lištami, které brání pronikání slunce po stranách. 

Také škála barev je bohatá. Můžete tedy vybrat rolety, které se vám budou hodit do interiéru. Až budete prohlížet byty na prodej, o které máte zájem, dejte pozor i na stínění oken. Jestliže má byt žaluzie nebo rolety je to určitě plus. Především pokud je byt orientován na jih nebo západ.

Závěs s gumou

Závěsy nejsou jen záležitostí designu. Pokud zvolíte black-out provedení, máte zajištěno perfektní zastínění i zatemnění. Jedná se o textilii, která je z rubové strany opatřená vrstvou gumy.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?