radce.infoblog.cz

Jak získat při koupi nemovitosti kvalitní informace od realitního makléře?

Publikováno 27.10.2014 v 08:02 v kategorii RADY, přečteno: 30x

Chcete koupit byt a požádali jste o pomoc realitního makléře, aby vám nějaký vhodný našel? Proč ne, od toho přeci makléři jsou. Nezapomínejte ovšem, že většině z nich jde hlavně o to, aby prodali. Můžou vám namluvit přesně to, co chcete slyšet. Raději si stav věci ale zkontrolujte.

Je vše v pořádku? I právně?
BytNa byt se jděte samozřejmě podívat, protože obsahy inzerátů a fotografie slouží spíše k tomu, aby vás nalákaly. 

Skutečný stav může být potom zcela jiný. Na místě si překontrolujte informace z inzerátu. Jestli se opravdu jedná o třetí patro, zda je výtah k dispozici, zda je byt o dispozici 2+1, zda je autobusová zastávka od domu avizovaných 40 metrů a další.

Pokud je vše jak má být a byt se vám líbí, ještě nejásejte. Musíte se přesvědčit, že je nemovitost v pořádku i právně. Realitní makléři vás pravděpodobně ujistí o tom, že ano.

Stejně si raději udělejte chvíli čas a zajděte si na katastrální úřad anebo se podívejte do katastru na internetu. Zjistěte, jestli na bytě nevázne věcné břemeno, exekuce atd.

Zdánlivé maličkosti
BytJestliže je byt v pořádku i po právní stránce, zajímejte se o další věci a nebojte se zeptat. 

Váš realitní rádce vám jistě rád odpoví. I když nebude znát odpověď.

Mělo by vás třeba zajímat, jaké jsou sousedské vztahy, jak jsou vysoké poplatky, kdy se můžete nastěhovat a mnohé další.

Makléř vás ujistí, že sousedské vztahy jsou skvělé, aniž by viděl jediného souseda. Raději se tedy po domě trošku projděte a popovídejte si se sousedy sami. Abyste měli přehled o poplatcích, vyžádejte si rozpis výdajů přímo od majitele.A nastěhování? 

Makléř vám nejspíš řekne, že je možné okamžitě. Ale možná, že prodávající bytu chce ze získaných peněz pořídit jinou nemovitost, kam se nastěhuje. Jenže peníze za prodej nemovitosti nedostane okamžitě a koupě nové nemovitosti také není otázka několika dnů.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?