radce.infoblog.cz

Který pozemek je pro váš dům ideální?

Publikováno 30.12.2016 v 15:55 v kategorii RADY, přečteno: 22x

Pro stavbu domu se rozhoduje čím dál více lidí. Důvody jsou rozdílné. Někdo si plní svůj dětský sen. Jiný nechce platit nájem a přijde mu logičtější splácet hypotéku. Ale ať už mají důvod pro stavbu domu jakýkoliv, jednu věc mají společnou. Budou potřebovat vhodný pozemek. Nákup stavební parcely ale není vůbec jednoduchý. Navíc mnoho lidí vůbec netuší, jak má ideální stavební pozemek vypadat. Přitom je to právě podloží domu, co určuje cenu stavby.

Dobrá dostupnost je klíčová
PozemekLidé mají tendenci si vybírat svoje nové místo k životu pocitově. Ale to není vždy dobře. 

Samozřejmě, že se vám musí líbit na místě, kde hodláte žít, ale rozhodně by to neměla být jediná podmínka.


Měla by vás zajímat i snadná dostupnost. V některých inzerátech na prodej pozemků se tyto informace objevují, ale rozhodně to není pravidlem.

Proto si před koupí zkuste na vámi zvolené místo dojet hromadnou dopravou. Uvědomte si, že vy možná jezdíte autem, ale vaše děti budou hromadné dopravy využívat.

Jak daleko je odtud lékař?

I na takové otázky vám realitní makléři rádi poskytnou informace. Proto se na ně ptejte. Vybavenost okolí a faktický stav přípojek mají zájemci o stavební parcely opomíjet.

Přitom je v jejich vlastním zájmu se na tyto věci informovat. Zajímat by vám mělo zejména to, jak daleko je nemocnice, policie nebo úřady. Také přítomnost nákupního centra nebo obchodů je důležitá. A v neposlední řadě se zajímejte i o to, jak daleko jsou zastávky hromadné dopravy.

Svah je dobrý jen na skalku

Ideální stavební pozemek je rovný, protože takový pozemek nevyžaduje přílišné terénní úpravy. Můžete se setkat i s mírným svahem. Ten také není na škodu, ale v průběhu stavby se vám může stát, že bude potřeba někde něco vybagrovat.

Čemu se ale opravdu vyhněte, jsou inzeráty na prodej pozemků Praha ve strmém svahu. Takové parcely se totiž pro výstavbu rodinného domu vůbec nehodí.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?