radce.infoblog.cz

Přemýšlíte, jak v nemovitosti ušetřit místo?

Publikováno 14.02.2016 v 17:04 v kategorii RADY, přečteno: 30x

Dostatek prostoru řeší snad každý. Nezáleží na tom, zda bydlí v garsonce nebo prostorném domě. V každém případě ale platí, že ve volném a vzdušném prostoru se nám bude lépe „dýchat“. Jak získat prostor pro pohodlné a příjemné bydlení?

Schodiště a postel jako úložný prostor
SchodištěHledáte pronájem bytů Praha a nemůžete si dovolit nic velkého? Nezoufejte! I v malém bytě se dá bydlet v klidu a pohodě. 

Určitě vám pomohou chytré typy a rady, kde najít místo pro uložení různých předmětů. 

Co třeba schodiště nebo postel? Pod schodištěm se většinou nachází prostor, který se nevyužívá. Nejčastěji se tam umístí květina a tím to končí. Je to ale velká škoda. 

Realitní makléři se často setkávají s byty, kde si nájemníci pod schodištěm udělají poličky, kde vznikne místo na knihy, cédečka atd. Z místa pod schody ale můžete udělat i skříň. Stačí si nechat vyrobit padnoucí dveře. 

V takovém případě se pod schodištěm dá uchovávat třeba sezonní oblečení, vánoční ozdoby a další předměty, které potřebujete jednou za čas.Nevyužít prostor pod postelí jako úložný by byl téměř hřích. 

Některé postele je možné koupit rovnou s úložnými zásuvkami. Pokud jimi vaše postel nedisponuje, dají se dokoupit nebo vyrobit s pár kousků dřeva nebo dřevotřísky. Takové boxy jsou ideální do dětských pokojů. Na hračky, knížky a další maličkosti. Ale hodí se i ložnic. Úložných prostor zkrátka nikdy není dost.

Prostor ušetří i vhodné dveře

Možná se to nezdá, ale klasické dveře, které se otevírají do prostoru, vás připravují o spoustu místa. Problém lze vyřešit posuvnými dveřmi. Tento typ dveří se posouvá po stěně nebo se zasunují do tzv. pouzdra. V obou případech šetří místo.

Dveře mohou být jednokřídlé nebo dvoukřídlé. Jsou velmi praktické a vypadají skvěle. Vyrábí se z různých materiálů a můžou fungovat jako designový prvek každého interiéru. Jestliže hledáte pronájem domů Praha, určitě v nabídce najdete nějaký s posuvnými dveřmi.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?